Reisverslagen, Weekend 2008 Treis Karden (Dieseltour 2008)


 

Op motorweekend, hoi hoi, we gaan een paar daagjes lekker op pad. Onze voorrijder van vorig jaar heeft al afgemeld, jammer, griep. Ik hoop voor Rianne dat ze goed is opgeknapt inmiddels. Alles liep een beetje anders dan de bedoeling was. Bernd, de hoteleigenaar wilde maar niet bevestigen, en toen de bevestiging eindelijk binnen was kwam er maar geen rit. Dus moest Albert nog vlug even zelf een heen en terugrit uit gaan zetten. Goed gelukt overigens, ik zou willen dat ik overal zo goed de weg wist. Maar uiteindelijk gingen we dan toch starten. Tenminste, dat was de bedoeling. Zet af, zet af. Getvr. de getvr. de … Diesel bijgetankt. Nou, een hoop gedoe, onze groep heeft even moeten wachten maar uiteindelijk zijn we toch nog vertrokken, het was inmiddels wel 10 voor 11, maar dat mag de pret niet drukken, het weer was goed. In onze groep reden mee, Henk Kersten, Henny en Mari Leenderts, Rene van Galen, Gery van Weert en Maria van Moorsel, Jos Markus en wij dus, Gerard en Ellen van Gils. Acht motoren, negen personen en we hebben een hoop lol gehad. We hebben regelmatig een plaspauze ingelast, Henk had nogal dorst gehad daags van te voren denk ik. Bij Lövenlich wilden we eten maar Jos en Mari gooiden al vlug een vaasje bloemen tegen de grond toen het te lang duurde en uiteindelijk kregen we dus gewoon geen eten. Eruit mochten we wel. Dan maar naar de volgende, friet met halve haan ook lekker, niet zo sjiek maar we mochten in ieder geval wel binnen blijven. Volgende plaspauze, Heimbach, Henriette platz. Het uitzicht was er hartstikke mooi. Het eerste stuk heb ik toch wat stroef gereden, het begon dan ook niet zo lekker `s morgens, maar gaandeweg en vooral in het buitengebied van Duitsland begon ik toch weer fijn op mijn motor te zitten. We hebben nog een keer koffie met gebak gehad bij Biker Tref, vraag me niet precies waar het was maar het was wel lekker. Alleen het was wel tafel 13, vrijdag de 13de, en ons Joke had ons nog wel gewaarschuwd. Dat geeft toch even te denken, maar achteraf hadden wij onze pech toen al gehad, gelukkig maar. Uiteindelijk zijn we volgens mij rond 19.00 uur aangekomen in het hotel, en we waren als laatste deze keer. Dag 1 zat er op wat betreft het motor rijden, nog even eten, bijbuurten en voor de grootste groep voetballen kijken. Dat Olland voor Oranje was kun je wel zien. En ze hebben nog gewonnen ook. `s Zaterdags lekker op tijd opgestaan, koffie gedronken met Helga, onze hoteleigenaresse, Gery en Maria uit hun bed getrommeld en uiteindelijk ook Jos nog even geroepen, die waren we nog bijna vergeten. Volgens mij vindt ie het niet zo leuk om vergeten te worden dus hij zou er vandaag wel voor gaan zorgen dat dat niet meer gebeurde. We hebben mooie bochtjes gereden, de eerste 2 overvielen mij totaal, haarscherp omhoog, een auto tegenkomen en dan de motor af laten slaan, vlug starten, blik op oneindig en omhoog met die bike. Het is gelukt, poeh poeh, dat was wel even slikken. Even gekeken naar een speedbootrace onder het genot van een dik stuk taart. Een hoop herrie maar was wel even iets anders. Onderweg nog een fikse regenbui, even schuilen, Henny achter de bosjes even weggedoken, die plaspauzes hè. Thuisgekomen eerst nog even tanken, we waren aan de vroege kant, dus wilden nog even doorrijden naar Cochem. Jos die stond te wachten op een motor die net getankt had en niet wilde starten, zei tegen Maria, huh, zeker Diesel getankt. Allemaal weer zover om aan te rijden, start Jos zijn motor niet, zegt Maria, huh, zeker Diesel getankt. Dat wordt zuigen Jos, zie je wel, hij zorgt er wel voor dat we hem nooit meer vergeten.

Gelukkig wilde iedereen wel even helpen. Jos de zuiger, Mari de sloper, Joep de vuller, Cristoff de helpende hand voor wat betreft de overbleven schroefjes, en Tonnie de redacteur. Hij heeft ons motorweekend omgedoopt tot de Dieseltour. Oh ja, en Joost, die twijfelde nog een beetje, wat was het nou ook weer, benzine of diesel. En dan al die toeschouwers, ach het leidt de aandacht een beetje af. `s Avonds nog even een mooi rondje bochten gemaakt. De snelle heren reden de regen in en wij Henk, Henny, Rene, Marga en ik hebben toch nog mooi een 65 km droog de berg op en af geslingerd. En tegelijk thuis, hoe krijgen we het voor elkaar. Zondag, tijd om weer naar huis te gaan. We waren weer lekker vroeg op, ik had nog een klimtochtje willen maken, de berg op maar dat is er niet meer van gekomen. Na onze eerste koffiestop konden we meteen achter Herwin zijn groep aansluiten, maar zijn navigatie klopte niet helemaal dus konden we hun ook al weer snel achter ons laten. Het eerste stuk Duitsland was nog lekker zonnig, hoe dichter bij huis hoe natter het werd. Uiteindelijk blij dat we weer in Olland waren. Een hartstikke fijn weekend gehad, blij dat ik het niet heb hoeven missen en volgend jaar weer zeker mee.

Ellen.