Reisverslagen, Truckrun Schijndel 2011.


 

Vanuit de Chauffeurs Vereniging Schijndel wordt om de 2 jaar de Truckrun georganiseerd. Dit is een rit om mensen met een beperking, geestelijk of lichamelijk, een mooie dag te geven en het is te zien dat ze dit waarderen. Er waren dit jaar 170 aanmeldingen van mensen die mee wilden rijden met de stoet van 160 vrachtwagens. Van losse trekkers van nu tot bakwagens van zo’n 60 jaar oud (wat je niet zou zeggen) het reed allemaal mee. De stoet was in 2 groepen van 80 wagens gesplitst, dit om te zorgen dat de sliert van wagens niet te lang wordt i.v.m. ongeduldige mensen die niet even kunnen wachten als deze mensen met een beperking een dag hebben waar ze weken naar toe leven, nachten niet van kunnen slapen en graag misschien wel zelf met en vrachtwagen hadden willen rijden. Vanuit MC Joy Ride, die deze Truckrun begeleiden met de motor, hadden we het verzoek gekregen of er bij MC Olland nog 5 barmhartige mensen waren die hier aan mee wilden werken omdat zij afmeldingen hadden bij lijst van begeleiders. Dus met 5 van die “Barmhartige” mensen van onze club waaronder Herwin van Heeswijk, Mari van Weert, Rien Bekkers, Albert Verhagen en ik gingen we met ons stalen ros naar het industrieterrein de Duin in Schijndel waar alle vrachtwagens bij elkaar kwamen. Ik heb trouwens sinds een paar maanden een ander pronk paardje, een Suzuki Gsx750R uit 2009 waar ik deze rit mee mocht gaan maken. Daar goed ontvangen met koffie kregen we van Kees van Nuland ( MC Joy Ride ) instructies wat nu precies de bedoeling was van het begeleiden, wat we wel en vooral niet mochten doen met begeleiden. Hij vertelde dat ze dus mensen te kort kwamen en daar al verschillende motorclubs van de SMC voor had benadert en er geen of weinig reacties op gekregen had. Als laatste hoop had hij dus MC Olland benaderd zei hij, ik weet niet of dit opbeurend moest zijn maar horen dat je de laatste keus bent was voeger als je groepen deed maken als je soldaatje ging spelen ook niet leuk. ( Niet dat dat mij ooit overkomen is maar dat even ter zijde). Na die opbeurende woorden van Kees kregen we een mooi fluorescerend hesje om te laten zien aan de mede weggebruikers dat we vekeersontregelaars waren. Om te zien hoe dat allemaal in zijn werk moet gaan gingen we met alle (24) motorrijders en de begeleidingswagens alvast de route een keer rijden alsof we al met de stoet reden, dus alle rotondes, kruispunten etc. afzetten. De route liep vanaf de Duin door Wijbosch, Schijndel, Rooi, Olland naar Gemonde, st. Michelsgestel, Den Dungen, Berlicum en via Heeswijk weer terug naar Schijndel. Terug gekomen op de Duin was het al erg druk met de vrachtwagens en de mensen. De mensen van de Chauffeurs Vereniging waren al volop mensen de vrachtwagens in aan het helpen wat niet altijd makkelijk ging. Met de laadklep van een vrachtwagen werden de mensen in een rolstoel op hoogte gebracht om in de auto geholpen te worden . Mooi om te zien dat er zoveel in het werk wordt gesteld om echt iedereen een kans te geven om mee te rijden. Voordat de mensen de vrachtwagen in gingen werd er eerst een foto van hen gemaakt samen met hun (privé) chauffeur voor de wagen en die krijgen ze later dan nog uitgereikt. Ook een tas vol met gesponsord materiaal met pennen, stickers, een broodje en wat drinken voor onderweg werd aan de mensen overhandigd. Na de nodige koffie en belegde broodjes was het dan zover, de start van de Truckrun 2011. Met veel luid getoeter ging de eerste groep van 80 wagens op pad met hun 12 motorbegeleiders. Na ruim 10 minuten mocht de 2de groep van start waar ik mee mocht begeleiden (ook wij waren weer met 12 motoren ). Met een gangetje van ongeveer 20 a 25 km/h legden we het traject af wat we al eerder hadden gereden alleen nu met beduidend meer toeschouwers. Op sommige plaatsen stonden de mensen gewoon rijen dik om alle trucks met hun bijrijders te bekijken. Op de markt in Rooi stond Peer van de linden van cafetaria de Mert op een trap om aan alle bijrijders een aardigheidje te overhandigen. Ook daar was veel bekijks. Het was erg jammer dat we met de stoet niet dwars door Olland konden i.v.m. de dikke banden race want anders hadden we daar natuurlijk alle andere leden van MC Olland kunnen begroeten bij ons clubhuis die ons in onze begeleiders rol hadden willen zien. Bij terugkomst op de Duin in Schijndel was het in de loods van van Aarle groenten en fruit waar dit alles zich afspeelde al een drukte van jewelste. Er stond een podium met een dj waar later ook nog een zanger zijn muzikale kunsten kwam vertonen. Er was voor iedereen drinken en broodjes in over vloed en dat allemaal door sponsoring van vele bedrijven die zich hiervoor inzetten. Na wat drinken en een hapje was het weer tijd om te gaan, kon ik nog mooi even in Olland de Grand Finale gaan bekijken van de Dikke Bande Race. Het was leuk om eens een keer met je hobby voor het goede doel bezig te kunnen zijn om voor deze mensen een leuke rit te bewerkstelligen, ik heb ook meteen gezegd tegen Kees van Nuland ( MC Joy Ride) dat als ze in de toekomst weer mensen te kort kwamen ze nu gerust meteen MC Olland konden benaderen, dat er genoeg animo was om hen hierin te helpen.

Groeten Joost van de Wetering.